Úmrtnosť v Moskve vzrástla medziročne o 50 percent

Bratislava, 30. august – Dlhodobé horúčavy, horiace lesy, smog a nešťastia pri vode sa odrazili na medziročných ukazovateľoch úmrtnosti v Moskve a celom Rusku. Kým v celoštátnom meradle bol zaznamenaný nárast o 8,6 percenta, v hlavnom meste tento údaj v porovnaní s júlom 2009 za rok vzrástol až o 50,7 percenta. Pritom v celku za prvých 7 mesiacov tohto roku miera úmrtnosti poklesla o 0,3 percenta.

„Pre júl 2010 boli v Rusku charakteristické anomálne teploty, čo sa okamžite odrazilo na náraste úmrtnosti od cievnych ochorení o 10,6 percenta, v porovnaní s minulým rokom. Nárast úmrtnosti na nešťastné utopenia sa vyšplhal na 45,2 percenta,“ uvádza tlačová správa Ministerstva zdravotníctva a sociálneho rozvoja Ruska pri porovnaní júla 2009 a 2010. Pritom práve nešťastia pri vode zaznamenali najväčší nárast aj v porovnaní celoročných ukazovateľov a to až o 20,3 percenta.

Na celkový pokles počtu úmrtí za prvých 7 mesiacov roku mali vplyv predovšetkým 4 oblasti, a to pokles úmrtnosti pri autonehodách o 9,5 percenta, otravy alkoholom o 11,6 percenta, vrážd o 13,6 percenta a samovrážd o necelých 13 percent.

Júl 2010 v Moskve sa stal najhorúcejším mesiacom v 130-ročnej histórii meraní teploty. Priemerná teplota vzduchu prevyšovala normu o 8-10 stupňov a pohybovala sa okolo 35 stupňov Celzia v tieni. Kvôli anomálnym teplotám vznikli rozsiahle lesné požiare, na uhasenie ktorých bol potrebný takmer celý mesiac.

Rusko spustilo Facebook pre mŕtvych

04.09.2011

Bratislava, 4. september – V Rusku bola spustená nová sociálna sieť, ktorá je venovaná výlučne mŕtvym ľuďom. Portál pomnipro.ru (pamätaj o / spomínaj na) umožňuje internetovým užívateľom registrovať svojich zosnulých príbuzných, priateľov, ale aj slávne osobnosti. Svoj elektronický pamätník už má napríklad Elvis Presley, prevažujú však najmä [...]

Žena vyskočila z desiateho poschodia kvôli záchrane mačiatka

14.06.2011

Bratislava 14. jún – Obyvateľka ruského mesta Ťumeň vyskočila z okna bytu na desiatom poschodí pri pokuse zachrániť svoje mačiatko. O obetavosti mladej ženy informoval regionálny portál NashGorod.ru. K incidentu došlo v piatok (10.6.) v nočných hodinách. Ruska, ktorej meno ostáva utajené, sa rozhodla pre sebaobetavý krok po tom, ako zistila, že sa jej mačiatko [...]

Vjačeslav Bykov ako tréner ruskej reprezentácie končí

21.05.2011

Bratislava, 21 máj – Vjačeslav Bykov, ktorý bol hlavným trénerom ruského hokejového družstva od roku 2006, zrejme na tomto poste skončí. Spolu s ním by mál z družstva odísť aj jeho trénersky partner Igor Zacharkin. Informoval dnes o tom portál Sportbox.ru Podľa informácii servera rozhodnutie vzdať sa trénerského tandemu bolo prijaté v piatok večer (20.5.) počas [...]

USA, Donald Trump, Washington, policajti, Národná garda

Trump pohrozil ďalšiemu mestu vedenému demokratmi, že tam pošle Národnú gardu

25.08.2025 06:28

Trump odôvodňuje vyslanie vojakov vysokou kriminalitou, čo ale miestni politici odmietajú.

Ukrajina, továreň, výroba rakety Flamingo, vojna na Ukrajine

ONLINE: Koniec v nedohľadne? Štyri scenáre vývoja vojny na Ukrajine podľa Bildu

25.08.2025 06:00

Nemecký denník Bild predstavil štyri možné scenáre, ako sa bude vyvíjať situácia na Ukrajine.

Mathernová

Veľvyslankyňa EÚ na Ukrajine: Putin vôbec nemá záujem o mier

25.08.2025 06:00

Slovenská diplomatka Katarína Mathernová je veľvyslankyňou Európskej únie na Ukrajine.

Biela Voda, parkovisko

Zlatá baňa v Tatrách: Na jednom parkovisku sa dá na poplatkoch vybrať aj milión eur. Taraba chce všetky pozemky presunúť pod štát

25.08.2025 06:00

Jednu z plôch, ktorú TANAP prenajímal súkromníkovi, zobral štát do vlastných rúk. Výsledok? Za tri mesiace zinkasoval za parkovné niekoľkonásobne viac, ako dostával v rámci ročného nájmu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 142
Celková čítanosť: 327490x
Priemerná čítanosť článkov: 2306x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy